Zamknij

Letnie przyjęcie w ogrodzie - sprawdź, czego potrzebujesz?

11:30, 09.07.2019 | materiały partnera

Chcesz urządzić przyjęcie w ogrodzie? Planujesz grillować z najbliższymi, a może masz ochotę świętować w ogrodowej scenerii? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz.

Ciepłe, letnie dni, kojarzą nam się z wakacyjnym wypoczynkiem w ogrodzie. Spotkania przy grillu, czy ogrodowe przyjęcia to popularny sposób na spędzanie czasu. Jeżeli i Ty planujesz przyjęcie w ogrodzie, sprawdź, czego będziesz potrzebować.

Przyjęcie ogrodowe w gronie znajomych, to jedna z ulubionych form rekreacji w ogrodzie.

Letnie przyjęcie w ogrodzie

Letnie przyjęcie w ogrodzie staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu w ogrodzie, zwłaszcza w sezonie letnim.

Wspólne biesiadowanie, czy to bez okazji, czy też celebrując uroczystość, jest doskonałą okazją do zabawy.

Nasz ogród jest przestrzenią z dużym potencjałem, który możemy w tym celu wykorzystać. Piękna, roślinna sceneria gwarantuje nam wspaniałe samopoczucie. Bujna i pachnąca roślinność, otuli nas, jak szczelny parawan, tworząc przytulne miejsce.

Dekoracje roślinne na rabatach sprawią, że nasi goście poczują się wyjątkowo - czarujące otoczenie, rodem z tajemniczego ogrodu, z pewnością nie umknie uwadze naszych gości. Jednak rośliny nie wystarczą, aby nasi goście poczuli się wyjątkowo. Przyjęcie w ogrodzie to doskonały sposób na relaks, ale wymaga kilku zabiegów logistycznych, które pozwolą nam zapobiegać przykrym zmianom pogody, czy innym udogodnieniom, wynikającym właśnie z lokalizacji przyjęcia. Co więc jeszcze musimy przygotować, planując przyjęcie w ogrodzie?

Sposoby na deszczową aurę

Nic tak nie psuje atmosfery przyjęcia ogrodowego, jak deszcz. Słoneczna pogoda zachęca, do wypoczynku i spędzania czasu w ogrodzie, dlatego decydujemy się na urządzenie przyjęcia w tym miejscu. Musimy jednak przewidzieć to co nieprzewidziane - nagłe załamanie pogody.

Deszcz przegonił nas z tarasu, powoduje, że temperatura powietrza nieprzyjemnie spadanie, a atmosfera świętowania, zepsuje się.

Parasol ogrodowy Palma z pojemną czaszą, zapewni naszym gościom bezpieczeństwo przed deszczem - Ogrodowy Salon.

Dlatego planując ogrodowe przyjęcie, musimy wyposażyć się w solidne zadaszenie tarasu. W formie ochrony przed deszczem możemy zastosować proste i łatwe w użyciu parasole ogrodowe, lub bardziej skomplikowane, parole z dachem. Parasol ogrodowy stanowi najczęściej najmniejszy wydatek. Jego zaletą jest łatwość stosowania - parasol ogrodowy nie wymaga kłopotliwego montażu. Dodatkowo parasol możemy składać i rozkładać, dopasowując, do pogody - gdy chcemy korzystać ze słońca, możemy go łatwo złożyć. Parasol, pod warunkiem wysokiej jakości i solidnego obciążenia, będzie bezpiecznym zadaszeniem tarasu.

Poza parasolem, możemy wykorzystać markizę ogrodową - na tarasie, przylegającym do domu. Markizy montuje się do elewacja budynku, dlatego będzie wymagać bardziej skomplikowanego montażu, wykonanego najlepiej przez fachową ekipę. Markizę możemy również składać i rozkładać, w zależności od oczekiwań.

Nad tarasem idealnie wygląda pergola - będzie ona doskonała podporą dla roślin pnących, jak róże, glicynia, czy winobluszcz. Pergola może być wyposażona w składany dach - sterowany automatycznie, lub mechanicznie. Dach będzie nas bronił przed słońcem i deszczem. Pergola jest inwestycją na lata, warto zdecydować się na konstrukcję wysokiej jakości. Pergola wymaga bardziej skomplikowanego montażu, ale jest jedną z popularniejszych form zadaszenia tarasu.

Deszcz powoduje również ochłodzenie atmosfery, dlatego w czasie ogrodowego przyjęcia, może przydać się promiennik ogrodowy. Promiennik podniesie temperaturę o przyjemnych kilka stopni, dzięki czemu nawet w czasie chłodniejszych godzin, nasi goście nie zmarzną. Promiennik jest zasilany z sieci, albo gazowo. Zarówno jedna, jak i druga forma, jest bardzo bezpieczna i funkcjonalna. Promiennik możemy najczęściej ustawiać w określonym programie pracy, w zależności od warunków, jakie panują w ogrodzie.

W ochronie prywatności - mata ogrodowa

Każdy z nas lubi czuć się komfortowo. Dlatego na tarasie, powinniśmy zatroszczyć się o poczucie prywatności i kameralne warunki. Spotkania ze znajomymi w czasie przyjęć ogrodowych, są swobodne, radosne. Nasi goście mogą nie czuć się dobrze z myślą, że są widziani przez przechodniów, czy naszych sąsiadów. Nam również często przeszkadza, kiedy czujemy się jak obserwowani przez sąsiadów. Dlatego warto jest zatroszczyć się o skuteczną osłonę tarasu, która zapewni nam komfort i wygodę. W roli strażnika prywatności idealnie sprawdza się mata z technorattanu.

Mata z technorattanu od Ogrodolandii

Mata technorattanowa może być zamocowana na balustradzie tarasu, albo na ogrodzeniu naszej działki. Mata jest bardzo trwała, stanowi inwestycję na wiele lat. Odporna na czynniki atmosferyczne - wilgoć, nasłonecznienie, a także mało wrażliwa na zanieczyszczenia, będzie sprawdzać się doskonale. Maty technorattanowe są dostępne w wielu kolorach, wymiarach. Łatwo dopasować je do każdej przestrzeni - ogrodu, tarasu, balkonu. Piękny splot, a także bogata kolorystyka, czynią z maty ładną dekorację.

Grill jako centrum tarasu

Przyjęcie ogrodowe nie może odbyć się bez smacznego jedzenia. Posiłki, jakie przyrządzamy w czasie przyjęć, powinny być smaczne, ale również mało kłopotliwe. Grill to doskonały sposób na zorganizowanie smacznego jedzenia, w sposób szybki i łatwy.

Grill ogrodowy może mieć kilka postaci - możemy zdecydować się na mniejszy, mobilny grill który będzie wersją ekonomiczną. Grill ogrodowy, jaki kupimy w markecie, wystarczy nam na kilka sezonów. Jednak planując liczne przyjęcia ogrodów, warto kupić grill wysokiej jakości, wykonany z odpornego na czynniki atmosferyczne tworzywa, które nie będzie sprawiać nam kłopotów.

Jeżeli planujemy zapraszać wielu znajomych, i biesiadować w liczniejszym gronie, warto kupić grill z pojemnym paleniskiem, które pozwoli nam przygotować potrawy dla kilku,a nawet kilkunastu osób jednocześnie.

Grill może mieć postać grilla murowanego, który wymaga wykonania przez fachowców. Grill murowany nie jest mobilny, ale jest bardzo solidny i odporny na czynniki atmosferyczne.

Grill poza funkcjonalnością, powinien być jeszcze atrakcyjny. Ciekawostką są grille ogrodowe, wykonane ze stali corten - jak grill marki Ofyr. Grill ma pojemne palenisko,w kształcie czaszy, umieszczone na postumencie. Stal corten w połączeniu ze stalą węglową, wygląda bardzo atrakcyjnie, a dodatkowo wykazuje wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Grill Ofyr jest wyposażony w bardzo duży ruszt, który pozwala przygotować wiele porcji posiłków, za jednym razem.

Grill Ofyr z dużym paleniskiem, pozwoli przygotować wiele porcji posiłków, za jednym razem - Ogrodolandia.pl

Wygodny i pojemny stół

Jadalnia na tarasie nie obejdzie się bez wygodnego stołu. Stół ogrodowy powinien spełniać kilka kryteriów, aby gwarantować nam satysfakcję z jego użytkowania i komfort w czasie ogrodowych przyjęć.

Stół ogrodowy, jaki na co dzień użytkujemy, nie musi być duży, ale w czasie przyjęcia powinien być pojemny . Blat, w stole ogrodowym, może być rozkładany. Rozkładany, powiększany blat, umożliwi nam wygodne ugoszczenie naszych gości. Kupując stół, który planujemy użytkować w czasie przyjęcia, zwróćmy uwagę na łatwość jego rozkładania. Mechanizm, intuicyjny i bezproblemowy, pozwoli szybko powiększyć powierzchnię stołu. Dodatkowo tworzywo wykonania stołu powinno być odporne na czynniki atmosferyczne, łatwe w czyszczeniu, a dzięki temu higieniczne.

Stół ogrodowy Alloro - sklep Ogrodolandia

Siła dodatków i dekoracji

Planując przyjęcie w ogrodzie, powinniśmy zwrócić uwagę na najdrobniejsze szczegóły, takie jak dekoracje i tekstylia. W czasie przyjęcie sprawdzi się ładna ogrodowa zastawa stołowa, a także dekoracje stołu, wykonane na przykład z roślin z naszego ogrodu.

Nastrojowe światło, w formie świec, lampionów, sprawi, że po zmroku wyczarujemy nastrojowy klimat.

Dodatkowo na drzewach, czy pergoli, możemy zawiesić girlandę z lampek, albo papierowych dekoracji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© wabrzezno365.pl | Prawa zastrzeżone