Zamknij

GLC-SX-MMD niezbędnym elementem sieci wewnętrznej

13:03, 09.10.2018 | Materiał Partnera

Dobrze zbudowana sieć internetowa umożliwia przesył danych nawet na poziomie 1Gb/s. Aby uzyskać taki efekt potrzebujemy sprzętu wysokiej jakości, w tym odpowiedniego konwertera.

Metamorfoza sieci LAN

Trudno w to uwierzyć, ale LAN jest już z nami od 45 lat. W międzyczasie przechodził liczne metamorfozy, co było skutkiem modernizacji komunikacji sieciowej i rozwoju technologicznego. Obecnie jesteśmy w stanie przesyłać dane w takiej sieci z prędkością sięgająca nawet 100 Gb/s. To niesamowity postęp, zważywszy na fakt, że pierwsza sieć umożliwiała przesył na poziomie 10 Mb/s. Mimo takich możliwości technologicznych, to w domach oraz małych przedsiębiorstwach wciąż wykorzystuje się rozwiązanie 1 Gb/s. Skąd taka popularność? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wydajność dysków twardych oraz okablowania. Technologia 10 Gb/s umożliwia przesyłanie danych z prędkością dochodzącą do 1250 MB/s. Tradycyjne dyski twarde talerzowe, a także SSD oparte na standardzie SATA III nie są w stanie zapewnić takiej szybkości. Dopiero pojawienie się nośników SSD z interfejsem M.2 i protokołem NVMe rozwiązało ten problem. Aby sieć funkcjonowała prawidłowo, potrzebujemy także odpowiednich kabli, oznaczonych sygnaturą 6a i 6. Dzięki nim możemy połączyć urządzenia na odległość odpowiednio 100 i 55 metrów.

Konwertery Cisco GLC-SX-MMD idealne do światłowodów

Aby korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, musimy zacząć od kupna karty sieciowej, która będzie obsługiwała standard 10 Gb/s. Następnie musimy postarać się o router przygotowany do tego typu technologii. Jeśli nie mamy takowego, możemy zdecydować się na zakup przełącznika, szerzej znanego jako switch. W większych sieciach warto również pomyśleć o konwerterze przemysłowym, który umożliwia optyczną transmisję danych. Jednym z nich jest model GLC-SX-MMD marki Cisco. W tym miejscu dowiesz się więcej na jego temat. Jego główną zaletą jest możliwość przesyłania danych z prędkością dochodzącą nawet do 10 000 Mb/s. Konwerter dostosowuje pracę do naszych potrzeb, dzięki czemu sieć działa bardzo sprawnie. Urządzenie to jest kompatybilne z najnowszymi standardami, dlatego sprawdzi się nawet w światłowodach wielomodowych. Kiedy już będziemy mieć wszelkie urządzenia, skupmy się na odpowiednim podłączeniu sprzętu do sieci. Najczęstszym rozwiązaniem w domu i małych firmach jest typologia gwiazdy. W tym rozwiązaniu wszystkie kable zbiegają się w jednym punkcie. Jest nim zazwyczaj przełącznik sieciowy. W topologii gwiazdy musimy użyć tylu kabli, ile urządzeń chcemy podłączyć do sieci.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© wabrzezno365.pl | Prawa zastrzeżone