Zamknij

Manekiny krawieckie w projektowaniu ubrań

12:00, 08.10.2018 | Materiał Partnera

Manekiny krawieckie znane są w modzie i w projektowaniu od wielu lat. Wykorzystywane są nie tylko przy indywidualnych zamówieniach, ale także przy masowej produkcji ubrań. Poznaj manekiny krawieckie i przekonaj się, jak szerokie jest ich zastosowanie.

Manekiny w pracy dla dużych koncernów

Manekiny krawieckie znajdują swoje zastosowanie przy produkcji ubrań dla dużych firm. W takim wypadku stosuje się modele, które dopasowuje się pod uniwersalną rozmiarówkę. Taka możliwość sprawia, że na całym świecie obowiązują mniej więcej te same standardy projektowe, choć różnią się one oznaczeniami. Oczywiście rozwiązanie to nie jest idealne. Wynika to głównie z faktu, że każdy z nas ma inną budowę ciała więc ujednolicone ubrania nie na każdym leżą dobrze. Oczywiście również manekiny służące do produkcji odzieży nie są doskonałe. Stąd też zdarzają się sytuację, kiedy mając już ulubioną sieciówkę bardzo rzadko bądź niechętnie ją zmieniamy. Okazuje się bowiem że dany rozmiar jednej firmy pasuje na nas doskonale a innej leży bardzo źle. Wynika to właśnie z faktu, że choć manekiny mają mniej więcej te same wymiary, to różnią się między sobą budową tak samo, jak ludzie. Mimo wszystko w masowej produkcji ubrań są one stosowane, ponieważ pozwalają w łatwy stworzyć odzież o ogólnie przyjętych proporcjach dedykowanych dla konkretnego rozmiaru.

Manekiny krawieckie regulowane

Zupełnie inaczej wygląda kwestia w przypadku szycia ubrań na zamówienie dla konkretnej osoby. Krawcowa pracujący nie dla dużych firm, lecz dla małych butików również chętnie korzysta z modeli, które pozwalają na uszycie stroju w konkretnym rozmiarze. Właśnie przy tego rodzaju zamówieniach świetnie sprawdzają się manekiny krawieckie regulowane. Wystarczy bowiem zdecydować się na zakup jednego produktu, aby móc szyć na przykład męskie koszula w pełnej rozmiarówce. Model regulowany dopasowuje się z łatwością do ogólnie przyjętych proporcji ciała. Zobacz w tym miejscu ich różne wersje. Zazwyczaj wyposażone są one w praktyczne pasy, które pozwalają na rozszerzenie lub zwężenie kluczowych partii. To ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie jest szczególnie lubiane także przez domowe krawcowe trudzące się w samodzielnym tworzenie ubrań dla siebie i domowników.

Manekiny perfekcyjnie dobrane

Zdecydowanie rzadziej spotykane są modele idealnie dopasowane do sylwetki osoby zamawiającej dany strój. Najczęściej wykonywane są one w postaci odlewów, które świetnie odwzorowują proporcje ciała klienta. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że podczas tworzenia stroju mamy pewność, że będzie on świetnie leżał bez konieczności wykonywania poprawek.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© wabrzezno365.pl | Prawa zastrzeżone