Zamknij

Kiedy pracodawca zadaje niezręczne pytania

13:27, 23.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Większość pracowników, kiedy dowiadują się, że pracodawca pragnie się z nimi rozmówić, czują stres i dyskomfort. Nie istnieją chyba pracownicy, którym rozmowa z przełożonym sprawiałaby radość. Zazwyczaj jest to dosyć krępujące przeżycie, rozmowa sama w sobie także jest specyficzna.

Jakim być w stosunku do pracodawcy?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Należy znaleźć złoty środek pomiędzy swoją stanowczością i bronieniem własnego zdania a grzecznością w stosunku do przełożonego. Bycie miłym, godzącym się na wszystko pracownikiem nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ może prowadzić do nagminnego wykorzystywania. Z kolei zaś stanowcze odmawianie, przejawy asertywności mogą zostać odebrane jako niegrzeczne i niekulturalne.

Jak tam twoje zdrowie?

To jedno z częstych pytań kierowanych do pracowników. Pracodawcy lubią podwładnych, którzy dbają o własne zdrowie. Chodzą na siłownię, zdrowo się odżywiają, wysypiają się odpowiednią ilość godzin. Jeżeli masz jakieś problemy, czujesz pewien dyskomfort, zastanów się, czy wpływają one na jakość i efektywność twojej pracy. Jeżeli tak – wyeliminuj je.

Mogłabyś się zająć tym projektem?

Jakbyś mało miała na głowie. Przyjęcie dodatkowych obowiązków, wzięcie odpowiedzialności wymaga dłuższego przemyślenia. Takiej decyzji nie podejmuje się zbyt pochopnie, ot tak. Przed udzieleniem odpowiedzi dobrze jest, abyś poprosiła pracodawcę o dodatkowy czas do namysłu, podjęcia odpowiedniej decyzji. Może to być dzień lub dwa. Ważne, abyś przemyślała to, czy dasz sobie radę z nowymi obowiązkami. Jeśli zdecydujesz się odmówić – pamiętaj, aby przygotować argumenty przemawiające za podjętą przez ciebie decyzją.

Jesteś zadowolona ze swojej pensji?

W kwestiach finansowych należy być szczerym. Jeżeli kwota, jaką otrzymujesz satysfakcjonuje cię i jesteś z niej zadowolona – powiedz, że nie masz do niej żadnych uwag i zastrzeżeń. Natomiast jeżeli uważasz, że pracujesz już na tyle długo, zawsze dajesz z siebie wszystko, zależy ci na rozwoju własnym oraz firmy, a twoje wynagrodzenie wcale tego nie poświadcza – powiedz, że chciałabyś otrzymywać wyższe wynagrodzenie, np. 3900 zł netto, ponieważ na to zasługujesz. Nie bój się być szczera względem swojego pracodawcy. Jeżeli uważasz, że jesteś traktowana niesprawiedliwie, nie jesteś z czegoś zadowolona – zasygnalizuj mu to i wspólnie o tym porozmawiajcie. Spokojna rozmowa jest najlepsza na wszystko.

Szukasz nowej pracy?

Jedno z bardziej kłopotliwych pytań, które wymaga od pracownika szczerości. Nie warto okłamywać swojego przełożonego, ponieważ za jakiś czas prawda i tak wyjdzie na jaw. Kiedy przyznasz się, że rozpoczęłaś poszukiwania – zaznacz, że to nie zmienia twojego podejścia do obecnej pracy. Pracodawca może zapytać cię o to, co jest powodem tego, że chcesz zmienić pracę. Jeżeli masz już po prostu dość tej firmy – powiedz, że chciałabyś się sprawdzić na innym stanowisku, poznać inne firmy i ich strukturę. Zmiana spowodowana jest jedynie chęcią własnego rozwoju. Być może szef przemyśli twoją decyzję i nie będzie chciał stracić takiego dobrego pracownika, jakim jesteś.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (5)

GusGus

0 0

viagra without a doctor prescription 09:06, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mobile massage at womobile massage at wo

0 0

I cannot believe that almost everything we concern ourselves with in our lives makes
a difference. At all times squandered taking into consideration the
assorted things that we confront just about every day is certainly undoubtedly necessary,
as no other person will deal with life for any of us. Personally I think that citizens need to be a whole lot more sane.
Technology is excellent, nevertheless so much of that which we might know about is
indeed abstract. Having a cup of kava is a zen process that takes one back to the present point in time.
We need to be more in the here and today, without being overcome
by our lifestyle and the episodes we deal with
each day. https://1creditimmo.wordpress.com/2013/03/30/une-demande-de-credit-immo-sur-le-web/ 07:06, 28.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MuhammadMuhammad

0 0

https://t-do.ru/privatznakomstva ? ?????????? ??? ????????
???????? ????? ??? ??? ??? ???????
???? ???????????????????. ????????????, ??
????????? ;) 11:44, 03.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DwainDwain

0 0

"Entrepreneur" recommends taking out four of five skills to place within your ad which can be most important inside the position you happen to be hiring for.
If the customer claims to become in another state or country and wants
to purchase the item sight unseen, you are probably
dealing that has a scammer. search all craigslist this occasionally includes airline along with travel tickets, and also tickets to.
Wire transfers will not be traceable and is not cancelled. 15:14, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SEO companySEO company

0 0

Just what I was looking for, appreciate it for putting up. https://www.youtube.com/playlist?list=PLGjFw_mGfqEHKSq61-OKycGV23sNg6L9L&disable_polymer=true 08:52, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© wabrzezno365.pl | Prawa zastrzeżone