Zamknij

Fani piłki organizują Mikołajkowy Turniej na hali, odbędzie się 8 grudnia

10:50, 28.11.2018 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Wielkimi krokami zbliża się turniej halowej piłki nożnej, zorganizowany przez dwóch wąbrzeskich pasjonatów piłki nożnej – Szymona Ledwochowskiego i Romana Dziadosza. Już 8 grudnia na parkiecie hali gimnastycznej przy wąbrzeskim gimnazjum będziemy świadkami wydarzenia sportowego, jakiego nasze miasto nie widziało dawno. 
Przedtem, tylko w niewielkim stopniu, pustkę po halowych rozgrywkach zapełniały coroczne charytatywne turnieje organizowane przez Marka Wróblewskiego pod nazwa „Przyjaciele Wróbla”, które jednak na stałe zostały przez organizatora przeniesione do Radzynia Chełmińskiego. 

„Halowy turniej piłki nożnej zapowiadaliśmy już w wakacje, po tym jak zorganizowane przez nas podobne wydarzenie na boisku Orlik (Unia Fan Cup przyp. redakcja) okazało się wielkim sukcesem. Każdy z nas jednak ma swoje obowiązki i jakoś temat się rozmył, chodź nie raz przy okazji cotygodniowych treningów na hali gimnazjum o tym wspominaliśmy. Najpierw jednak trzeba było otrzymać zgodę pani dyrektor gimnazjum, by móc marzyć o organizacji tego wydarzenia. Napisaliśmy do niej pismo, przeprowadziliśmy rozmowę i czekaliśmy na decyzję. Trochę czasu upłynęło, zanim otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź z gimnazjum i powiem szczerze, nie wierzyłem już w realizację tego w tym roku. Po otrzymaniu pisemnej zgody dyrekcji szkoły stanęliśmy przed dylematem… Tak wiele do zrobienia, a tak mało czasu. Wówczas termin dwóch tygodni wydawał się okropnie krótki, ale zakasaliśmy rękawy i zaczęliśmy działać. I tak po kilku dniach mamy już zgłoszony komplet drużyn, mamy obiecaną pomoc medyczną oraz sędziego, dopięliśmy już też sprawy organizacyjne w postaci regulaminu i zyskaliśmy już pierwszego sponsora. Widać głód piłki nożnej halowej w Wąbrzeźnie choćby po tym, że pod postem opublikowanym na facebooku o organizacji tego turnieju w niespełna 24 godziny zgłosiło się aż nadto drużyn. Dwie niestety nie spełniały wymogu formalnego, jakim jest minimalny wiek uczestników, ale komplet jest, a nawet jedna z drużyn oczekuje jako rezerwowa. Patrząc również na składy wystawionych dziesięciu ekip można już teraz śmiało powiedzieć – oj co to będzie za turniej! 
Liczę również na powodzenie naszego przedsięwzięcia, które w przyszłości zaprocentuje w utworzeniu w naszym mieście halowej ligi, takiej jak chociaż organizuje Lisewo. Jest to jednak na razie tylko kolejny pomysł”

– mówi jeden ze współorganizatorów – Szymon Ledwochowski. 

 

Zachęcamy również do śledzenia profilu facebookowego fb.com/sekwisp, na którym to na bieżąco umieszczane są kolejne materiały związane z tymi rozgrywkami.

(K.T)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© wabrzezno365.pl | Prawa zastrzeżone