Zamknij

Oto siódmy zespół w Polsce!

21:51, 11.06.2018 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Mamy to! Reprezentacja piłkarek ręcznych Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie siódmym zespołem w Polsce!!!

 

W dniach 31 maja – 3 czerwca 2018r w Głuchołazach odbywał się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Najlepsze szkolne zespoły w piłce ręcznej spotykały się, aby rywalizować o miano Mistrza Polski Szkół Podstawowych. Od piątku do niedzieli na obiektach Ośrodka Banderoza w Głuchołazach rywalizowało 16 zespołów chłopców i 13 zespołów dziewcząt. Prawo startu w tych zawodach mieli tylko mistrzowie województw wyłonieni po serii zawodów począwszy od szczebla powiatowego. Województwo kujawsko – pomorskie w kategorii dziewcząt reprezentowane było przez zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.

Impreza rozpoczęła się już w czwartek wieczorem od losowania grup. Wszystkie zespoły podzielono na dwie grupy, w których miały one rywalizować w pierwszej fazie turnieju. W wyniku losowania do „wąbrzeskiej” grupy trafiły zespoły z Przecławia (województwo podkarpackie), Grodkowa (opolskie), Mirska (dolnośląskie), Chorzowa (śląskie) i Legnicy (dolnośląskie). Województwo dolnośląskie jako organizator miało prawo do wystawienia dwóch zespołów i obydwa trafiły do naszej grupy.

Od piątkowego poranka rozpoczęły się rozgrywki fazy grupowej. Zawodniczki z wąbrzeskiej „trójki” swoje zmagania zaczęły niestety od porażki 6:8 z zespołem Przecławia. Był to bardzo słaby mecz, w którym dziewczęta nie wykorzystały 6 rzutów karnych, a w ich poczynaniach widać było oznaki wielkiej tremy, wynikającej z debiutu w tak dużej imprezie.

Już dwie godziny później nasze zawodniczki zagrały z zespołem z Grodkowa. Grodków to bardzo silny ośrodek piłki ręcznej w województwie opolskim, od wielu lat z powodzeniem występujący w rozgrywkach szczebla centralnego. Tym razem nasza gra wyglądała o wiele lepiej i mecz zakończył się zwycięstwem 12:10.

W sesji popołudniowej zawodniczki z „trójki” czekał jeszcze mecz z Mirskiem. W tym spotkaniu nasze dziewczyny wykazały się bardzo dobrą grą w obronie i fatalną skutecznością. Znowu kilka niewykorzystanych rzutów karnych, cała seria niecelnych strzałów i przestrzelona kontra na kilka sekund przed końcem meczu. Wszystko to sprawiło, że w regulaminowym czasie był remis 5:5. I zgodnie z przepisami o zwycięstwie zdecydować miały rzuty karne. Organizatorzy zadecydowali, że podczas tych zawodów odbywać się będą tylko trzy serie rzutów karnych. Niestety, rywalizację w rzutach karnych 2:0 wygrały zawodniczki z Mirska.

Piątek nasze zawodniczki kończyły w nienajlepszych nastrojach. Po pierwszym dniu zajmowały 3 miejsce w grupie z zaledwie czterema punktami na swoim koncie. A przecież w sobotę czekały je jeszcze dwa mecze z niewątpliwie najsilniejszymi zespołami w grupie: Legnicą i Chorzowem.

Sobota rano. Rozpoczyna się walka o życie. Mecz z Legnicą to powtórka spotkania z Mirskiem. Ponownie wspaniała gra w obronie i kłopoty ze skutecznością, niewykorzystane rzuty karne, nieskuteczna kontra na kilka sekund przed końcem meczu. No i oczywiście wynik 5:5 i po raz kolejny rzuty karne. W karnych 1:2 i tylko jeden zdobyty punkt. To jeszcze za mało, by wyjść z grupy.

Godzina przerwy i gramy z Chorzowem. Nareszcie gramy tak jak potrafimy. Twardo w obronie i skutecznie w ataku. Do tego kilka przechwytów piłki i błyskawiczne kontrataki, tym razem skuteczne. Wygrywamy mecz 11:7. Jest upragniony awans do ósemki najlepszych zespołów w Polsce. Po raz kolejny Szkoła podstawowa nr 3 w Wąbrzeźnie trafia do czołówki w rozgrywkach piłki ręcznej dziewcząt.

Zakończyła się faza grupowa i rozpoczęła się część pucharowa. Kto wygrywa awansuje wyżej, kto przegrywa gra o niższe miejsca. W ćwierćfinale wąbrzeźnianki trafiają na, jak się później okazało, przyszłego mistrza, czyli zespół z Gniezna. Wspaniała gra, efektowne akcje w obronie i ataku, i prowadzenie do przerwy dwiema bramkami. Niestety, po przerwie szczęście zaczęło dopisywać zawodniczkom z Gniezna. Mimo bardzo dobrej gry wąbrzeźnianek, to one zaczynają częściej trafiać do bramki. Mecz kończy się wynikiem 6:8. Mimo przegranej, nasze dziewczęta zbierają same słowa uznania od obserwatorów i kibiców za wspaniałą grę i postawę na parkiecie. Pozostała nam walka o miejsca 5 - 8.

Niedzielne zmagania zaczynamy o godzinie 8.00. Tabela ułożyła się tak, że powtórnie gramy z zespołem z Chorzowa. Zwycięstwo w tym meczu daje prawo do walki o 5 miejsce. W obydwu ekipach widać już olbrzymie zmęczenie trudami turnieju. To przecież trzeci dzień walki i siódmy mecz. Wiele błędów własnych, niecelne podania, wolne tempo gry i coraz mniej sił. Niestety to chorzowianki, dysponujące „dłuższą ławą”, lepiej znoszą trudy spotkania i wygrywają 11: 6, rewanżując się za porażkę w fazie grupowej.

Chwila przerwy i mecz o miejsce siódme. Mimo potwornego zmęczenia, dziewczyny z „trójki” zapewniają: BĘDZIEMY WALCZYĆ. Los sprawia, że mamy kolejną powtórkę. Po raz drugi gramy z Mirskiem, mistrzem Dolnego Śląska. W fazie grupowej przegraliśmy z nimi po rzutach karnych, ale teraz dziewczyny walczą jak gdyby był to mecz o złoto. Od samego początku widać kto bardziej chce „wyszarpać” to siódme miejsce. Od początku do końca wąbrzeźnianki dyktują warunki na parkiecie. Nareszcie koniec. Zegar pokazuje Wąbrzeźno 7 Mirsk 2.

Mamy to! Reprezentacja piłkarek ręcznych Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie siódmym zespołem w Polsce!!!

Ostateczna kolejność turnieju:

1) Gniezno

2) Radzymin

3) Gardeja

4) Legnica

5) Chorzów

6) Szczecin

7) Wąbrzeźno

8) Mirsk

9) Białystok

10) Przecław

11) Grodków

12) Lubrza

13) Piotrków Trybunalski

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie:

Natalia Gromadzka – Julia Drozdalska, Nina Isbrandt, Julia Kowalska, Wiktoria Kowalska, Iga Molczyńska, Marcelina Rączka, Marcelina Rytel, Małgorzata Rytel, Zuzanna Sturmann.

Trener zespołu: Bogdan Taczyński, kierownik ekipy Sebastian Isbrandt.

Dla wszystkich dziewcząt wyjazd do Głuchołazów był przygodą życia. Dał możliwość zmierzenia się w sportowej rywalizacji z najlepszymi zespołami w kraju, nawiązania nowych znajomości, wspaniałej podróży ku realizacji swoich marzeń. Ta przygoda nie byłaby możliwa bez pomocy Burmistrza Wąbrzeźna, Ogniska Miejskiego TKKF w Wąbrzeźnie oraz rodziców zawodniczek. Szczególne podziękowania za bezcenne wsparcie finansowe w imieniu całej społeczności szkolnej składamy firmom: Ergis S.A Oddział w Wąbrzeźnie, Reflex Polska Sp. z o.o Wąbrzeźno, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o, Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Dariusz Dziewięcki, Ampol – Merol Sp. z o.o, Veroni, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowo Wielobranżowe Sagitta.

 

źródło: UM Wąbrzeźno

 

(K.T)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© wabrzezno365.pl | Prawa zastrzeżone