Zamknij

Miażdżąca przewaga unitów w meczu z Węgrowem. Baraże bliżej

18:33, 01.06.2018 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Kiedy w środowe popołudnie udawałem się autem na mecz, a wskaźnik temperatury zewnętrznej wskazywał 34 stopnie, żal mi się zrobiło piłkarzy, którzy za chwilę mieli w ten skwar biegać 90 minut. Nasi jednak ani na moment nie pokazywali, że ta temperatura im doskwiera i przeprowadzali w tym meczu atak za atakiem, tworząc całe mnóstwo dogodnych dla siebie sytuacji strzeleckich… A było to dokładnie tak:

Już w 2 minucie meczu, po zagraniu ręką zawodnika z Węgrowa, do futbolówki z wolnego podchodzi Tomasz Liszaj. Dośrodkowuje w pole karne, piłka mija zarówno naszych zawodników jak i obrońców, ale spada na dobrze ustawionego Dominika Hancyka, który zdobywa bramkę. Szybko zdobyty gol uskrzydlił naszych zawodników, którzy nie przestawali w konstruowaniu kolejnych groźnych akcji.

Zaledwie 3 minuty później z wolnego, z dość znacznej odległości, uderzał Filip Ciechacki, ale tym razem zbyt w środek bramki i golkiper przyjezdnych poradził sobie z tym strzałem. 8 minuta to zgranie piłki przez Ciechackiego do Pawła Mazurowskiego, ten przygotował sobie piłkę do strzału i mimo dużej odległości, a wszyscy wiemy że to naszemu kapitanowi ani trochę nie przeszkadza, huknął na bramkę Węgrowianki, lecz tym razem strzał okazał się minimalnie niecelny. W 11 minucie technicznie zza pola karnego uderzał znów Mazurowski, ale i tym razem piłka mija słupek bramki.

16 minuta to szybki atak środkiem boiska niebiesko – białych, Mazurowski podaje do Kamila Kamyckiego, ten zgrywa dobrą piłkę do Liszaja w pole karne, który wymanewrował bramkarza zejściem do boku i strzelił z ostrego kąta, niestety na drodze do bramki stanął dobrze wracający za akcją obrońca i uratował swój zespół przed utratą drugiego gola. W 20 minucie, po faulu na Mazurowskim, kilka metrów przed polem karnym Węgrowa strzał z wolnego oddaje Kamycki. Ładny techniczny strzał i niestety piłka spada na górną siatkę zaraz za poprzeczką.

W 24 minucie gry fenomenalnym podaniem w uliczkę do wbiegającego Macieja Kołodzieja popisuje się Hancyk, a ten pierwszy z dużym spokojem techniczną podcinką piłki do boku pokonuje golkipera przyjezdnych i podwyższa wynik spotkania na 2:0 dla Unii.

Akcję w 26 minucie po dalekim i precyzyjnym wyrzutem piłki ręką rozpoczął Filip Bożykowski, ta trafiła do Ciechackiego, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i oddał dobry strzał z dystansu, niestety piłka znów mija lewy słupek bramki. Dwie minuty później zespołową akcję mógł wykończyć Tomasz Liszaj, niestety strzał naszego napastnika zdołał w ostatniej chwili zablokować obrońca gości. Chwilę później,  w 30 minucie Mazurowski genialnie przerzuca piłkę za plecy obrońców do Liszaja, ten próbuje lobem ograć bramkarza, ale piłka znów mija jak zaczarowana strzeżoną przez niego bramkę, tym razem nad poprzeczką. Niespełna 60 sekund później kolejną groźną akcję przechwytem na linii dzielącej obie połowy boiska zainicjował Jakub Godlewski, wymienił on podania z Mazurowskim, popędził pod pole karne rywala i otrzymaną piłkę zwrotną od razu oddał w tempo do Liszaja, niestety odrobinę niecelnie i nasz napastnik nie był w stanie zatrzymać tej piłki. W 39 minucie wrzut w pole karne w wykonaniu Mazurowskiego strzałem z głowy zakończył Kołodziej, lecz piłka znów przelatuje nad poprzeczką. W 44 minucie pod pole karne przeciwnika z piłą popędził Hancyk, minął obrońcę i oddał techniczny strzał zza pola karnego, który – tak jak już kilka razy wcześniej, mija lewy słupek. To była ostatnia dogodna akcja w tej połowie.

Drugą połowę spotkania unici również chcieli szybko rozpocząć od zdobycia bramki. Futbolówkę w na połowie boiska przechwycił Godlewski, zgrał do Kołodzieja, ten do Liszaja, który natomiast wymanewrował obrońcę i uderzył na bramkę Węgrowa, lecz będący dobrze ustawiony bramkarz zdołał wybronić ten strzał. Przez kolejne minuty niebiesko – biali stonowali swoje zapędy i przeprowadzali znacznie mniej ataków niż w pierwszej odsłonie gry.. Uśpiło to czujność rywali, których zupełnie zaskoczył w 54 minucie kapitan Mazurowski. Kilka wymian piłek do nogi naszych zawodników, Kamycki podaje przed pole karne do Mazurowskiego, a ten technicznym niesygnalizowanym uderzeniem pod poprzeczkę bramki Węgrowianki podwyższa wynik na 3:0.

Dwie minuty po wejściu na boisko, tj. w 56 minucie bardzo dobrą sytuację do podwyższenia wyniku miał Jakub Sajda, niestety podanie od Liszaja było zbyt głębokie i młody napastnik musiał uderzać piłkę na wślizgu, co uniemożliwiło mu oddanie lepszego strzału i to bramkarz w tej konfrontacji był górą. 5 minut później znów Sajda stanął przed szansą na pokonanie bramkarza gości. Futbolówkę z prawej strony dogrywał świeżo wprowadzony Wojciech Leis, ta trafiła do Sajdy, ale oddał zbyt słaby strzał wprost w bramkarza. Od tego momentu wąbrzeźnianie starali się grać mądrze piłką, szanowali ją i oszczędzali siły, na co oczywiście pozwalał wynik spotkania. Wymieniali więc liczne podania i nie forsowali na siłę tempa gry. W 67 minucie gry obecni na stadionie kibice mogli obejrzeć akcję rodem z finału ligi mistrzów. Piłka z rzutu rożnego trafiła pod nogi Kamyckiego, ten wrzucił ją ponownie w pole karne do Hancyka, który niczym Gareth Bale nożycami starał się skierować ją do siatki rywala. Strzał ten niestety pomimo, że był bardzo efektowny, to był mało efektywny i przeleciał daleko koło bramki. Minutę później piłkę obrońcy na lewym skrzydle zabiera Sajda, gna w pole karne Węgrowianki, ale próbę jego strzału wślizgiem blokuje obrońca. Kolejne 60 sekund później strzałem ze sporej odległości popisał się Wojciech Leis, ale jego strzał z kłopotami broni bramkarz. 72 minuta to kombinacyjna akcja unitów. Piłka od Dawida Kalinowskiego trafiła do Dariusza Kalinowskiego, następnie od Liszaja do Leisa i znów do Liszaja, który ostatecznie w polu karnym próbując oddać strzał upadł i nie zagroził bramkarzowi przyjezdnych.

W 74 minucie ponownie Liszaj stanął przed możliwością podwyższenia wyniku. Z prawej strony boiska piłkę podał mu Dawid Kalinowski, a sam napastnik niebiesko – białych ograł obrońcę, wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam oddał strzał w bramkarza. Do wybronionej przez bramkarza piłki dopadł jeszcze Jakub Sajda, ale jego dobitka poszybowała wysoko nad bramką. Pięć minut później Sajda oddał dobry strzał z dystansu, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki. W 85 minucie nieustępliwy Leis przed polem karnym odbiera przed chwilą straconą futbolówkę obrońcy i wbiega w pole karne Węgrowa, lecz jego strzał wybija interweniujący wślizgiem bramkarz, a z dobitką na raty poradzili sobie obrońcy. 3 minuty później swoich sił z dystansu próbował inny młody zawodnik naszego zespołu – Eryk Gajewski, ale również jego strzał przeleciał wysoko nad bramką gości. Niedużą chwilę później, również z dystansu znów uderzał Wojciech Leis i znów nieskutecznie, a po jego strzale futbolówka mija prawy słupek.

Ostatnia regulaminowa minuta gry to znów składna akcja naszych zawodników. Piłka trafia od nogi do nogi do Leisa, ten oddaje do Gajewskiego, który to z Liszajem rozklepali podaniami obrońców z Węgrowa, dzięki czemu Liszaj znów stanął z bramkarzem sam na sam, ale tym razem poczekał aż ten się położy, zszedł do lewej i strzałem do pustej już bramki ustanowił wynik tego spotkania na 4:0.

Trzeba uczciwie podkreślić, że nasz bramkarz – Filip Bożykowski, w tym meczu był jak większość beneficjentów programu 500+ - bezrobotny. Gdyby nie jego fenomenalne wznowienia gry długimi i precyzyjnymi wybiciami, bądź dalekimi wyrzutami piłki ręką, można by było zapomnieć że był tego dnia na boisku, gdyż Węgrowo nie stworzyło żadnej sytuacji strzeleckiej. Cieszy również fakt, że w składzie na ten mecz pojawiło się dwóch kolejnych juniorów, którzy dostali szansę gry i obaj pokazali się z bardzo dobrej strony.

Szymon Sekwi Ledwochowski

Unia TV

(K.T)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

live22 online gamelive22 online game

0 0

No SEO skips this one, on the contrary takes care that the description is comprehensive, precise
and short and snappy. You need content end up being describe your organization or society properly. http://ghedia.org/old/guestwrite.php 02:36, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ocean view king quilocean view king quil

0 0

A evening out drinking with friends can get pretty costly,
pretty rapidly. You saddle up towards bar. She buys
the primary round of drinks. You buy the second round
of drinks. Somewhere after the fourth or fifth round, you've lost count of whose turn is to buy drinks.
Having a little liquid courage, you catch yourself saying "screw it" but now you're buying everyone inside your
group a round of drinks. If it's happy hour prices, your generosity wont
hurt your wallet difficulty .. But happy hour only may last for a number
hours until the drinks again to top dollar.


No matter how spectacular your website may be, we know visitors rarely make a procurement on find
visit. In fact, normally it takes up to twenty-seven or maybe exposures for your personal
brand before they're ready to buy. Perform get were accustomed to the name brand recognition.

Bear in your thoughts that declared is steadily increasing the particular
overcrowded world of the Internet; you have enough two three seconds to capture the attention of your prospect.
If you're visitor is confused or frustrated because what
these kinds of looking for is not there or they aren't finding it,
they wish to leave website in order to choose a more obvious solution for
that next website they view.

Oh, and yes, an incredibly real a free Snowflake joker download apk for Windows, Mac, and Linux.

You make the snowflakes with several clicks, even the little
ones can follow, print it as a PDF, but the lighting conditions .
paper snowflakes is a little more fun - and tend not
to need an iTouch!

There is actually app that allows users in order to VoIP of their phones
using own data service through their provider - in this particular case, through AT&T.
Use this to cut down the connected with your monthly minutes
you use, letting you avoid overage charges and prolong
your plan.

Money could be the difference. Rippln will become one of the few
apps that most likely money for it's men and women. Money will
be paid to those who have shared the network and compensation will be delivered for sales that had been generated at the app.


For additional information on the apps, obtain go to iTunes and see which ones
you like. Put their names on the apps above to exactly what you want and might help to prevent will be able to get. http://metalorganics.ru/posting.php?mode=reply&t=17350 08:57, 22.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© wabrzezno365.pl | Prawa zastrzeżone