Zamknij

Rażące naruszenie przepisów na przejeździe kolejowym, 16-latek traci prawo jazdy

08:27, 11.04.2018 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Wąbrzescy policjanci zatrzymali prawo jazdy 16 – letniemu mężczyźnie. Przyczyną tego było rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło 8.04 przed godziną 16.00 w miejscowości Wałyczyk. Wtedy to 16 – letni motorowerzysta na przejeździe kolejowym nie zastosował się do znaku pionowego „STOP” i czerwonego światła nadawanego przez sygnalizator świetlny. Przejechał przez przejazd kolejowy z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadących z naprzeciwka rowerzystów. Chwilę później na torowisku pojawił się pociąg towarowy. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziona została 14 - letnia rowerzystka i kierujący motorowerem.  Policjanci z uwagi na fakt popełnia szeregu wykroczeń zatrzymali nieletniemu prawa jazdy kat AM. Teraz odpowie on za swoje zachowanie przed Sadem Rodzinnym.

Policjanci przypominają, o konieczności zachowania szczególnej ostrożności przejeżdżając przez przejazd kolejowy. Pamiętać należy o tym, iż nadawane czerwone światło zabrania wjazdu za sygnalizator. A znak „STOP” zobowiązuje każdego kierujące do zatrzymania swojego pojazdu.

źródło: KPP Wąbrzeźno

(K.T)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Stop wariatomStop wariatom

2 0

Ciekawe kto byl taki inteligentny 18:07, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© wabrzezno365.pl | Prawa zastrzeżone