O MNIE I O BLOGU


Witaj, nazywam się Kamil Topolewski, urodziłem się w tym mieście i zawsze czułem się z nim emocjonalnie związany. Nie zwiedziłem połowy świata, nie byłem w milionach miejsc, o których mógłbym rozpisywać się w nieskończoność, jednak mimo to czuję, że gdziekolwiek będę, to właśnie Wąbrzeźno  będzie moim punktem odniesienia. 


Myślę, że miałem świetne dzieciństwo, dużo fajniejsze niż obecnie mają małolaty, mieszkałem na tzw. blokach gdzie miarą naszej aktywności były wiecznie zadeptane trawniki i połamane gałęzie. Zawsze było nas wielu. Udało mi się skończyć kilka wspaniałych szkół, chociaż ich wspaniałość zawdzięczają one sobie głównie ludziom, których postawiły na mojej drodze. Pracowałem też w kilku ciekawych miejscach, w międzyczasie bujając w obłokach i rozmyślając o własnej działalności.


Obecnie zawodowo zajmuję się grafiką komputerową, konkretnie produkcją reklam. Pierwszą działalność założyłem w 2007 roku bez absolutnie żadnego przygotowania. Choć po drodze robiłem różne rzeczy jakoś z tą reklamą jestem związany do dziś. 


Każde niewielkie miasto tworzą głównie ludzie i ich losy oraz to jaki mają na miasto wpływ. Miałem szczęście obserwować rozwój miasta na przestrzeni ważnych lat, poznałem jego mieszkańców - prostych ludzi, którzy ze wsi wprowadzili się na bloki, sąsiadów tych miłych i tych niekoniecznie, młodzież zdolną, niezdolną, robotników fizycznych, nierobów, kombinatorów, ludzi biednych i bogatych, kilku nawet bardzo bogatych, szefów firm, urzędników. Każde spotkanie i każda postać to osobna lekcja. Z tych lekcji miedzy innymi powstaje ten blog.


Chciałbym by był on miejscem, w którym mógłbym podzielić się swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami. Chciałbym rzucać nowe światło na pewne tematy. Czasem tak już jest, że  człowiek musi,  bo się udusi. 


Zapraszam też do dyskusji, współpracy, mile widziane wpisy gościnne.                                                      Przyjemnej lektury!O naszym mieście, mieszkańcach i wydarzeniach. O sprawach bardzo ważnych, ważnych i mało ważnych.  Masz coś do napisania, coś Cię gryzie,  czymś chcesz się podzielić? Napisz, zostań Felietonistą na łamach tej strony. Bez hejtu, rzeczowo i możliwie ciekawie. Tak chcemy pisać.